Visoms šalies savivaldybėms VMI parengė bendradarbiavimo sutartis

Paskelbta:

2014 m. lapkričio 13 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) parengė ir Lietuvos savivaldybių asociacijai perdavė vertinti tipinės bendradarbiavimo sutarties projektą. Aktyvaus bendradarbiavimo sutartis bus siūloma pasirašyti visų savivaldybių vadovams ir apskričių mokesčių inspekcijų viršininkams. 

Pasirašytos bendradarbiavimo sutarys leistų mokesčių administratoriams ir savivaldybėms kartu siekti efektyvesnio žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio administravimo, didesnių ir laiku patenkančių į savivaldybių biudžetus pajamų. Koordinuotas ir greitesnis apsikeitimas informacija leis operatyviau identifikuoti savivaldybių teritorijose esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie naudojami komercinėje veikloje, už juos nemokant mokesčių, nes objektai formaliai nepripažinti tinkami naudoti.

„Šiuo metu VMI yra parengusi ir derina su Vilniaus miesto savivaldybės vadovais pilotinę bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindu ir kitos šalies savivaldybės  bei teritorinės mokesčių inspekcijos galės tiesiogiai glaudžiau bendradarbiauti, siekiant užtikrinti visų priklausančių mokesčių į savivaldybių biudžetus patekimą. Sutarties projektas vakar įteiktas LSA direktorei Romai Žakaitienei", - sako VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas.

VMI, suderinusi sutartį su Lietuvos savivaldybių asociacija, paves apskričių mokesčių inspekcijų vadovams nedelsiant inicijuoti sutarčių pasirašymą ir konstruktyvų bendravimą su visų savivaldybių atstovais.


Šaltinis www.vmi.lt