Verslininkų dėmesiui: muitinė priims tik elektronines prekių laikinojo saugojimo deklaracijas

Paskelbta:

Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (MDAS) galimybės plečiamos:  ši sistema parengta apdoroti elektronines prekių laikinojo saugojimo deklaracijas.

Nuo 2015 m. balandžio 15 d. visos laikinojo saugojimo deklaracijos, įforminamos importo ir eksporto terminaluose bei muitinės sandėliuose laikinai saugomoms prekėms, perkeliamos į elektroninę erdvę – Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (MDAS). Verslo subjektai neprivalės muitinei pateikti popierinio (4 egz.) dokumento − visas bendravimas, susijęs su prekių laikinuoju saugojimu, vyks elektroniniu būdu. Tinkamai užpildytos deklaracijos laikinajam prekių saugojimui bus priimamos automatiniu būdu, o deklarantas apie laikinojo saugojimo deklaracijos priėmimą bus informuojamas elektroniniu pranešimu. Sistema iš anksto informuos verslo atstovus apie besibaigiantį prekių laikinojo saugojimo terminą ir tik verslo atstovams nesiėmus jokių veiksmų vėliau primins, kad laikinojo saugojimo terminas jau pasibaigęs. Visa informacija, susijusi su prekių laikinuoju saugojimu ir pastarojo užbaigimu, bus pateikiama ir gaunama (įskaitant ir prašymus tęsti laikinojo saugojimo laiką) tik elektroninių duomenų mainų principu. Su Elektroninės prekių laikinojo saugojimo deklaracijos pateikimo, priėmimo ir kitos elektroninės informacijos, susijusios su prekių laikinuoju saugojimu, mainų taisyklėmis galite susipažinti čia.

Lietuvos muitinė dėkoja verslo atstovams, kurie dalyvavo šios sistemos bandomajame projekte. Vykdant bendrą muitinės ir verslo atstovų projektą, buvo išsiaiškintos sistemoje esančios klaidos, sistemos nepatogumai ir trūkumai, kurie bandomojo projekto metu buvo pašalinti. Dirbant kartu buvo siekiama, kad sistema būtų patogi ir verslui, ir muitinei.

Muitinės specialistų teigimu, įdiegus Elektroninę prekių laikinojo saugojimo deklaraciją, buvo išplėstas MDAS funkcionalumas, kuris būtinas įgyvendinant 2016-05-01 įsigaliosiančių Sąjungos muitinės kodekso straipsnių nuostatas.

Šaltinis www.cust.lt