SEPA forume įmonėms pristatomi mokėjimų pokyčiai, laukiantys nuo kitų metų

Paskelbta:

Nuo kitų metų Lietuvoje pradėjus galioti bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) reikalavimams, šalies įmonės turės naudoti vienodus visoje SEPA erdvėje kredito pervedimų ir tiesioginio debeto formatus ir taisykles, kurios šiandien aptariamos su mokėjimų rinkos dalyviais Lietuvos banke vykstančiame SEPA forume.

„Tai reikšmingai palies dalį šalies įmonių, ypač atliekančių mokėjimus paketais ar naudojančių tiesioginio debeto paslaugas, todėl siekiame pirmiausia jas informuoti apie būsimus elektroninių atsiskaitymų pokyčius. Nepasirengę taikyti SEPA reikalavimus ūkio subjektai rizikuos susidurti su mokėjimų trikdžiais – gali sutrikti jų atsiskaitymas su verslo partneriais, mokesčių administratoriais ir darbuotojais“, – pažymi Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos SEPA komiteto pirmininkas.

Standartizavus kredito pervedimų ir tiesioginio debeto paslaugas, įmonės galės paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip pat bus didesnės galimybės mokėjimo paslaugų teikėją pasirinkti kitoje SEPA reikalavimus taikančioje šalyje. Taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir jų konkurencinga kaina.

Forume bankų atstovai pristatys įmonėms nuo kitų metų planuojamas siūlyti naujas paslaugas dabartiniam tiesioginiam debetui pakeisti – SEPA tiesioginį debetą ir e. sąskaitą. Taip pat supažindins su pasirengimu naudotis SEPA kredito pervedimais.

„Svarbu, kad įmonės turės pasirinkimo galimybę kokiomis mokėjimo paslaugomis naudotis, ir pati rinka parodys, kuri iš siūlomų paslaugų alternatyvų taps populiaresnė. Norime paskatinti įmones jau dabar pradėti kontaktuoti su šalies ir su užsienio mokėjimo paslaugų teikėjais siekiant pasirinkti sau geriausiai tinkančias SEPA reikalavimus atitinkančias mokėjimo paslaugas“, – sako M. Jurgilas.

Šiemet numatoma organizuoti ir daugiau renginių, kuriuose bus teikiama įmonėms naudinga informacija apie pasirengimą naudoti SEPA mokėjimo priemones.

Forumų medžiaga, kita aktuali informacija apie SEPA projektą skelbiama Lietuvos SEPA interneto svetainėje (www.sepa.lt).

Šaltinis www.lb.lt