Po naktinio inspektorių patikrinimo klube pričiupti nelegalūs darbuotojai

Paskelbta:

Panevėžio AVMI informuoja, kad tirdami gautą informaciją apie galimai daromus pažeidimus mokesčių inspektoriai kartu su Lietuvos kariuomenės Karo policijos pareigūnais atliko operatyvų patikrinimą viename iš Panevėžio naktinių klubų ir užfiksavo pajamų neapskaitymą bei išaiškino du nelegaliai dirbusius apsauginius, vienas iš kurių - kariškis.

Siekiant išsiaiškinti tikrąją situaciją, tikrintojai į naktinį klubą nuvyko vėlų penktadienio vakarą, apsimetę lankytojais ir prisėdę prie staliukų užsisakė gėrimų, už kuriuos nei viena iš trijų barmenių neišdavė kasos aparato kvitų. Tariamų lankytojų rankines patikrino vienas iš keturių apsauginių, kaip vėliau paaiškėjo - nelegaliai darbavęsis kariškis.

„Inspektoriams apie vidurnaktį patikrinus kasą joje rasta per 200 eurų neapskaitytų pajamų. Įvertinus tai, kad naktinis klubas dirba iki paryčių, galima tik nuspėti, kiek pajamų neapskaitoma per visą ilgą vakarą, savaitgalį ar mėnesį", - teigia Panevėžio AVMI Kontrolės departamento direktorė Rasita Žilinskienė, akcentuodama, kad pajamos turi būti apskaitomos nuolat, o ne tik mokesčių administratoriaus įprastinėmis darbo valandomis, tikintis, kad savaitgaliais inspektoriai neapsilankys, - „patikrinimai gali būti atliekami bet kurią dieną ir bet kuriuo metu".

          Taip pat nustatyta, kad klube nelegaliai dirbo du iš keturių apsauginių, kurių vienas kariškis. Kad kariškis gali darbuotis nelegaliai, įtarimų jau buvo kilę anksčiau, todėl aiškinantis šį faktą kartu į patikrinimą iš Šiaulių vyko ir Karo policijos ekipažas.

„Atlikti patikrinimai ir jų metu užfiksuoti pažeidimai leidžia teigti, kad kai kurie verslininkai, tikėdamiesi, jog savaitgaliais ir naktimis Mokesčių inspekcijos pareigūnai ilsisi, elgiasi nesąžiningai, bando slėpti pajamas. Panašių pažeidimų nustatoma ir daugiau. Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį patikrinus boulingo klubą Utenoje nustatyta, kad barmenė neišdavė EKA kvitų, o kasos aparatu buvo apskaityta tik 70 eurų, kai inspektoriai kasoje rado beveik 500 eurų", - pažymi R.Žilinskienė ir primena, kad už pajamų neapskaitymą ir nelegalius darbuotojus įmonių vadovams gresia administracinė atsakomybė (nuo 868 iki 2896 eurų už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį).

Šaltinis www.vmi.lt