Muitininkų patikrintos saldainių dėžutės kvepėjo šokoladu, bet jose buvo... cigaretės

Paskelbta:

Savaitgalį Vilniaus pašto poste muitininkai, tikrindami atsitiktinai atrinktas pašto siuntas, aptiko nelegalius cigarečių siuntinius. Įkliuvo ir paprastai dėžėje supakuotos, ir saldainių pakuotėmis užmaskuotos baltarusiškos cigaretės.

Dvejose siuntose didelį tabako gaminių kiekį ketinta iš šalies išsiųsti nė nemėginant jų slėpti – baltarusiškomis banderolėmis pažymėti rūkalai buvo tiesiog tvarkingai supakuoti dėžėse. Kiekvienoje siuntoje rasta po 500 pakelių plonųjų „Minsk Capital“ cigarečių. Siuntų vertė – kiek daugiau kaip po 4 tūkst. litų.

Kitų dviejų siuntų pakuotojai pasirodė išradingesni ir cigaretes supakavo į... saldainių dėžutes. Tačiau ir jiems nepavyko apgauti muitininkų. Tiesa, profesionaliai užmaskuotus siuntinius aptikti padėjo muitinės tarnybiniai šunys.

Šių siuntinių dokumentuose buvo deklaruota, kad siunčiami konditerijos gaminiai. Jų vertė esą kiek daugiau kaip 150 litų.

Praplėšus siuntų pakuotes, iš tiesų rastos dviejų rūšių lenkiškų saldainių dėžutės. Dėžutės profesionaliai įpakuotos – įvilktos į skaidrų celofaną su geltona praplėšimo juostele. Nors jose nebuvo nė vieno saldainio, dėžutės netgi kvepėjo šokoladu. Tačiau tikrasis jų turinys paaiškėjo tik jas atidarius.

Kiekvienoje siuntoje rasta po 17 vnt. saldainių dėžučių, o jose maždaug po du blokus „Minsk Superslims“ cigarečių. Iš viso 800 pakelių tabako gaminių, kurių vertė – 6800 litų.

Bendra keturiuose siuntiniuose buvusių cigarečių vertė 15 tūkst. litų. Cigaretės sulaikytos, dėl įvykių atliekami tyrimai. Visi sulaikyti siuntiniai turėjo pasiekti Londone gyvenančius lietuvius.

Šaltinis www.cust.lt