Muitininkai pernai sulaikė virš 200 tonų naftos produktų

Paskelbta:

Lietuvos muitinės pareigūnai 2014 metais, tikrindami į Lietuvą įvežto kuro gabenimą, nustatė daugiau kaip 8500 pažeidimų ir, apskaičiavę mokėtinus mokesčius, į valstybės biudžetą surinko virš 620 tūkst. eurų mokesčių.

Daugiau kaip 200 pažeidimų nustatyta pernykštį gruodį, muitinei vykdant sustiprintą kuro kontrolę. Dažniausiai muitininkai fiksavo neteisėtus vairuotojų mėginimus pasipelnyti iš įvežamų degalų, kai deklaracijoje vežėjai nurodydavo padidintą transporto priemonės bake esančio kuro kiekį.

Vieni stambiausių pažeidimų nustatyti pareigūnams vykdant degalų kontrolę netoli buvusio Smėlynės kelio posto: ten apmokestinta virš 2300 litrų kuro, surinkta 1200 eurų mokesčių. Gana daug smulkių neteisėto kuro gabenimo atvejų nustatyta automobilius patikrinus rentgeno kontrolės sistemomis – vien pasienyje su Baltarusija taip apmokestinta 1400 litrų mažose talpyklose gabento kuro.

Reikia paminėti ir naują tendenciją – iš Lenkijos vis dažniau dideliais kiekiais įvežamas gazolinas, deklaruojant, kad gabenama tepalinė alyva.

2014 m. bendros Lietuvos–Lenkijos muitinių operacijos „Degalai“ metu muitinės pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais užkirto kelią galimam sukčiavimui, kai akcizais apmokestinamos prekės įvežamos vengiant mokėti mokesčius. Šios operacijos metu patikrinti trys iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavę krovininiai automobiliai su puspriekabėmis-autocisternomis, kurie gabeno naftos produktus. Kilus įtarimams dėl galbūt neteisingų duomenų pateikimo krovinius lydinčiuose dokumentuose, paimti mėginiai. Sulaikyta 77 tonos naftos produkto – gazolino, įtariant, kad, šį kurą deklaruojant kaip tepalinę alyvą, siekta išvengti akcizo mokesčio. Dėl šių faktų Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Iš viso Lietuvos muitinėje pernai dėl neteisėto gabenimo ar disponavimo naftos produktais dideliais kiekiais pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai.

Lietuvos muitinė primena, kad pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, importo muitai ir mokesčiai netaikomi variklių degalams, iš trečiųjų šalių įvežamiems standartinėse kuro talpyklose. Tokių, muitais neapmokestintų degalų negalima naudoti kitoje transporto priemonėje nei toji, kurioje jie buvo įvežti.

Šaltinis www.cust.lt