Muitinėje sulaikytas neaiškaus turinio siuntinys

Paskelbta:

Praėjusios savaitės pabaigoje Vilniaus oro uosto poste muitininkai aptiko neaiškaus turinio siuntinį. Įtarus, jog yra pažeidžiama Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencija, prekė buvo sulaikyta.

Iš Kinijos atkeliavusi nedidelio dydžio siunta su organinės kilmės dariniais muitininkams sukėlė įtarimų. Nors deklaruota, kad siuntinyje ženšenio šaknys, iš pirmo žvilgsnio įvertinti, ar tai tiesa, nėra paprasta.

Siuntinys perduotas Gamtos tyrimų centrui, kuriame turėtų būti nustatyta, kokia prekė pasiekė Lietuvą, ir ar pagal CITES reikalavimus šiuos organinius darinius galima įvežti į mūsų šalį be reikalingo leidimo. 

Primename, jog įvežant (išvežant) egzotiškus augalus ar gyvūnus, jų dalis ar gaminius iš jų, vadovaujamasi CITES konvencijos nuostatomis bei Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis. Šios taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių augalų ir gyvūnų, jų dalių ar iš jų gautų produktų, pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą bei išvežimą iš Lietuvos teritoriją, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.


Šaltinis www.cust.lt