Lietuvos bankas tapo Tarptautinės pensijų priežiūros institucijų organizacijos nariu

Paskelbta:

Šių metų kovo mėn. Lietuvos bankas tapo Tarptautinės pensijų priežiūros institucijų organizacijos (angl. The International Organisation of Pension Supervisors, IOPS) nariu. IOPS yra nepriklausoma tarptautinė organizacija, vienijanti pasaulio nacionalinių šalių institucijas, atsakingas už privačių pensijų sistemų priežiūrą. Šiuo metu ši organizacija turi daugiau kaip 83 narius iš 72 pasaulio šalių.

„Lietuvos bankas yra pagrindinė institucija, atliekanti II ir III pakopų pensijų fondų priežiūrą Lietuvoje. Todėl narystė IOPS skatins produktyvesnį ir glaudesnį bendradarbiavimą su kitų šalių pensijų sistemų priežiūrą vykdančiomis institucijomis, leis efektyviau įgyvendinti tarptautinę gerąją praktiką, suteiks galimybę tarptautiniams partneriams pristatyti Lietuvos pensijų fondų priežiūros pokyčius ir diskutuoti Lietuvai aktualiais pensijų fondų priežiūros klausimais“, – sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Pagrindinis IOPS tikslas – gerinti privačių pensijų sistemų priežiūros kokybę, skatinti jų vystymąsi ir veiklos efektyvumą siekiant užtikrinti saugų pajamų šaltinį senatvėje.

IOPS veiklą pradėjo 2004 m. liepos mėn., jos steigimo iniciatoriai buvo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (angl. Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD) ir Tarptautinis pensijų reguliavimo ir priežiūros tinklas (angl. International Network of Pension Regulators and Supervisors, INPRS). Šios organizacijos siekė sukurti pasaulinio lygio politinio dialogo forumą, kuriame nariai galėtų keistis pensijų sistemų priežiūros praktika ir kita aktualia informacija.

IOPS glaudžiai bendradarbiauja su kitomis tarptautinėmis organizacijomis (Pasaulio banku, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, Tarptautine draudimo priežiūros asociacija, Tarptautiniu valiutos fondu, Tarptautine socialinės apsaugos asociacija), kurios taip pat dalyvauja plėtojant pensijų sistemų priežiūros politiką ir dialogą.

Daugiau informacijos apie IOPS veiklą rasite čia.

Šaltinis www.lb.lt